پایان دوره
دوره متدولوژی پژوهش ویژه دانشجویان علوم و تحقیقات (تخفیف 45%)

دوره متدولوژی پژوهش ویژه دانشجویان علوم و تحقیقات (تخفیف 45%)

مدرس(مدرسین) دوره
مهبد ابریشم
مهبد ابریشم
دریافت رزومه استاد

یکی از اصلی‌ترین دغدغه دانشجویان (خصوصاً پس از ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی) عدم شناخت کافی نسبت به اهمیت پژوهش علمی، روند کلی آن از آغاز تا پایان و تاثیر این مقوله بر کارنامه علمی هر محقق است. با توجه به روند رو به رشد و گستردگی علم پلیمر، بسیاری از دانشجویان در انتخاب زمینه مناسب در این حوزه و پیشبرد صحیح پژوهش با مشکل روبرو می‌شوند. نتیجه این عدم شناخت کافی، سرخوردگی از موضوع تحقیق و متعاقباً تاثیر منفی آن بر روند انجام پژوهش، چاپ مقاله و در نهایت آینده کاری مناسب و مورد نظر در صنعت است. لذا در این دوره سعی شده است که نقشه راه به ظاهر پر پیچ و خم این مقوله با اهمیت، از ابتدایی‌ترین نقطه یعنی انتخاب زمینه پژوهشی مناسب تا مرحله‌ چاپ مقاله با ذکر ضروری‌ترین نکات از قبیل روش و روند صحیح پیشبرد پژوهش، معرفی کامل بهترین سایت‌های پژوهشی تا آموزش نرم افزارهای کاربردی به صورت جامع ارائه گردد.

سوالات متداول
1- هزینه شرکت در دوره چقدر است؟
هزینه شرکت در این دوره 450 هزار تومان است که تخفیف ویژه 45 درصدی برای دانشجویان علوم و تحقیقات و همچنین تخفیف 25 درصدی برای سایر دانشجوها به مناسبت آغاز به کار انجمن علمی در نظر گرفته شده است.
2- آیا برای این دوره مدرک ارائه می‌شود؟
بله گواهی حضور به زبان انگلیسی به تمامی شرکت‌کنندگان از طرف انجمن علمی پلیمر دانشگاه علوم و تحقیقات اعطا خواهد شد.
3- آیا برای شرکت در دوره پیش نیاز خاصی وجود دارد؟
خیر.
4- در رشته‌ مهندسی پلیمر تحصیل نمی‌کنم. آیا می‌توانم در این دوره شرکت کنم؟
بله این دوره جامع بوده و برای تمامی افرادی است که به نوعی در امر پژوهش دچار مشکل هستند.
5- برای حضور در کلاس به چه نرم افزاری احتیاج است؟
این دوره با استفاده از نرم افزار Adobe Connect برگزار خواهد شد. نرم افزار و آموزش‌ها لازم از طریق کانال تلگرامی انجمن اطلاع رسانی خواهد شد. Telegram.me/SAPE_Team
6- مدرس دوره چه کسی است؟
مهندس مهبد ابریشم، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران). وی در طول مدت تحصیل خود و پس از آن چندین مقاله تحقیقاتی در برخی از معتبرترین ژورنال‌های انگلیسی زبان علوم پلیمر چاپ کرده‌اند. جهت دریافت رزومه ایشان بر روی «دریافت رزومه استاد» در بخش بالا کلیک کنید.
7- با توجه به مجازی بودن دوره تعامل بین شرکت کنندگان و مدرس به چه شکل خواهد بود؟
این دوره از کیفیت بالایی برخوردار است به طوری که مدرس فقط گوینده نیست و بخشی از کلاس به پرسش و پاسخ، شرکت دادن دانشجو در بحث و طرح Homework اختصاص داده می‌شود.
جزئیات
تاریخ شروع دوره: پنجشنبه 6 آذر 1399
قیمت: 247,500 تومان
تاریخ پایان دوره: جمعه 7 آذر 1399
نوع دوره: تخصصی
تاریخ پایان ثبت نام: پنجشنبه 6 آذر 1399
نحوه برگزاری: غیرحضوری
روزهای برگزاری: پنج شنبه ها 16:00 الی 18:00
ارائه مدرک پایان دوره: بله
روزهای برگزاری: جمعه ها 16:00 الی 18:00
محل برگزاری: پلتفرم AdobeConnect

خلاصه:

این دوره با حضور یکی از مجرب‌ترین مدرسین ارائه می‌شود و تمرکز اصلی این دوره آموزش راهکارهای عملی برای یک پژوهش خوب و مناسب است. مباحث مطرح شده در این دوره گستردگی زیادی دارد؛ از انتخاب موضوع گرفته تا نحوه استفاده از منابع کتابخانه‌ای و کار با نرم افزار‌های مدیریت منابع علمی مانند Mendeley از جمله سرفصل‌هایی است که در این دوره به طور کامل آموزش داده می‌شود.

733 نفر

یکشنبه 11 آبان 99 10:20

ادمین انجمن

توضیحات

 

متدولوژی پژوهش در حقیقت روند ایجاد یا انتخاب یک پرسش تحقیقاتی تا رسیدن به پاسخ آن است که در نهایت، نتایج آن به صورت یک متن با ساختار منسجم و مناسب چاپ می‌گردد. اگر روش‌های ایجاد و استفاده از متدولوژی‌های مختلف را فرا گیرید، پژوهش شما دوره‌ای جذاب از بهترین سال‌های زندگی شما در دانشگاه را رقم خواهد زد. اثر دیگر فراگیری متدولوژی در آینده شغلی و زندگی خارج از محیط شغلی خواهد بود. این دانش موجب منسجم شدن افکار، بهبود روند تصمیم‌گیری و افزایش کارایی شما در زمینه‌هایی می‌گردد که نیاز به ایجاد یک نقشه راه و انجام فعالیت‌های مربوط تا رسیدن به هدف را دارند.

با این وجود، در جامعه علمی و دانشگاهی دو باور رایج و نادرست وجود دارد:

 1. پژوهش نیازمند یک استعداد نهفته است! در این دوره به نقطه مقابل این باور خواهید رسید که «یک پژوهش خوب، تابع استعداد و توانایی ذاتی یک شخص نیست، بلکه مهارتی اکتسابی است.»
 2. تحقیق و پژوهش کاری بی‌ارزش و بی فایده‌ است! برای اثبات غلط بودن این باور تنها به یک آمار اشاره می‌کنیم. ژاپن در سال 2015، 155 میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه هزینه کرده است که در حدود 3% از بودجه تولید ناخالص ملی این کشور را تشکیل می‌دهد. همچنین 20 شرکت برتر در زمینه تحقیق و توسعه از جمله سامسونگ، اپل، آمازون، هواوی و ... به طور متوسط 70% از کل بودجه خود را بر روی تحقیق و توسعه و پژوهش‌های دانشگاهی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. حال اگر پژوهش کاری بی فایده است، علت چنین سرمایه‌گذاری قابل توجهی توسط این کمپانی‌های موفق و شناخته شده در حوزه پژوهش چیست؟! بنابراین می‌توان ادعا کرد که پژوهش رکنی اساسی در پیشرفت و توسعه اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و ... است.

لازم به ذکر است که ایده اولیه این کارگاه نیز بر مبنای این باورها شکل گرفته و تلاش اصلی آن، تقویت این مهارت در جامعه علمی کشور است.

 


سرفصل‌های دوره

 • نحوه انتخاب یک موضوع پژوهشی مناسب 
 • صفر تا صد نحوه گردآوری، ارزیابی و استخراج اطلاعات از منابع علمی
 • نحوه طراحی بخش عملی یک پروژه علمی
 • مقدمه‌ای بر اصول نگارش یک مقاله علمی
 • چگونگی اپلای (انتخاب جایگاه تحصیلی مناسب، دانشگاه و ...)
 • آموزش صفر تا صد وبسایت‌های پژوهش محور نظیر:
 • موتور جستجوگر علمی گوگل (Google Scholar) ​
 • پایگاه داده‌های علمی انتشارات Elsevier (Scopus)
 • پایگاه داده‌های علمی مایکروسافت (Microsoft Academic)
 • معرفی کتابخانه آنلاین علمی انتشارات Elsevier (ScienceDirect
 • معرفی سایت  Library Genesis
 • معرفی سایت  Research Gate
 • معرفی سایت  Scimago
 • آموزش کامل نرم افزارهای کاربردی مانند  Mendeley و...


 

روند کلاس به چه صورت است؟ 

این کارگاه شامل سه بخش کلی است:

1.مقدمه‌ای بر پژوهش و نحوه‌ی جستجو 

2. آموزش کامل نرم افزارهای مدیریت منابع علمی نظیر Mendeley

3. سرقت علمی (Plagiarism

در بخش نخست، اهمیت پژوهش در پروژه‌های آکادمیک صحبت خواهد شد، سپس نکاتی بسیار مفید در خصوص انتخاب موضوع و زمینه مناسب برای تحقیق ذکر می‌شود. در نهایت، نحوه‌ی جستجوی صحیح مقالات و نکات مهم وبسایت‌های پژوهش محور (Google Scholar, Scopus, Microsoft Academic, …) به طور کامل ارائه می‌گردد. لازم به ذکر است که ساختار کلی یک مقاله در خلال آموزش‌ها شرح داده خواهد شد.

بخش دوم به معرفی و آموزش نرم‌افزار هایی مانند Mendeley ونحوه‌ کار با آن‌ها اختصاص پیدا خواهد کرد. همچنین ژورنال‌های برتر پلیمر نیز در این بخش معرفی می‌شوند.

بحث پایانی و جمع‌بندی کلاس مربوط به سرقت علمی و نکاتی حیاتی در این خصوص است.

 مخاطب‌ این دوره چه کسانی است؟
 

مخاطب این دوره افرادی است که به نوعی در شرف انجام پروژه یا انتخاب موضوع برای آن هستند. دانشجویان مقطع کارشناسی با شرکت در این دوره اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص پروژه نهایی خود و اینکه در مقاطع بالاتر با چه مواردی در پروژه خود سروکار دارند، کسب می‌کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر می‌توانند در پژوهش خود از مطالب این دوره نکاتی کلیدی را فرا گیرند و از آن‌ها در انجام پروژه خود استفاده کنند. همچنین، پژوهشگرانی که به دنبال موقعیت‌های شغلی در واحد تحقیق و توسعه هستند نیز می‌توانند به خوبی از مطالب این دوره استفاده نمایند.

 


 

چرا باید در این دوره شرکت کنم؟

تحقیق و پژوهش در زمینه علوم پلیمر، در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته است به‌ طوری که در آمارها جزو تاثیرگذارترین پژوهش‌ها معرفی شده است. یادگیری اصول پژوهش هم می‌تواند در انتخاب زمینه شغلی موثر باشد و هم نتایج معتبرتر و بهتری در دوران تحصیل به ارمغان بیاورد. این دوره مخصوص کسانی طراحی شده است که می‌خواهند با یادگیری این مهارت و افزایش سطح آگاهی خود از موضوعات روز پلیمر بتوانند سطح زندگی خود را ارتقا داده و آینده شغلی درخشانی برای خود بسازند.

 


 

این دوره مناسب شماست اگر:
 

 • مشتاق هستید اصول پژوهش و تحقیق را یاد بگیرید.
 • قصد مهاجرت دارید و به دنبال پوزیشن تحصیلی مناسب می‌گردید. 
 • دوست دارید در آینده از این مهارت کلیدی در شغلتان استفاده کنید و درآمد بسیار خوبی داشته باشید.
 • به موضوعات روز پلیمر و نحوه انتخاب زمینه مناسب تحقیق علاقه‌مند هستید.
 • دوست دارید در آینده نقش بهتری در سازمان خود ایفا کنید و عملکرد خود را بهبود ببخشید.

ثبت نام در دوره و شرایط آن
 • 1- برای ثبت نام، بر روی دکمه "ثبت نام در دوره" کلیک نمایید.
 • 2- زمانی که وارد درگاه بانکی شدید، اطلاعات کارت خود را وارد کنید بلافاصله پس از دریافت کد رهگیری بانک، ثبت نام شما قطعی خواهد شد.
 • 3- پس از پرداخت هزینه، ایمیل تایید ثبت نام برای شما ارسال می‌شود. در صورت عدم مشاهده ایمیل، پوشه هرزنامه‌(spam) ایمیل خود را چک کنید.
 • 4- در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال می‌توانید به حساب تلگرام اسکوپی به آدرس @scopieCT پیام بدهید.
با عرض پوزش، ظرفیت ثبت نام در این دوره به اتمام رسیده است.
رزرو دوره
دوره های دیگر
پایان دوره
شب امتحان با کلاس شیمی فیزیک پلیمرها
شب امتحان با کلاس شیمی فیزیک پلیمرها

1674 نفر

دوشنبه 13 دی 95 11:52

پایان دوره
دوره کنکوری شیمی فیزیک پلیمرها
دوره کنکوری شیمی فیزیک پلیمرها

1778 نفر

سه شنبه 12 بهمن 95 23:51

پایان دوره
پلیمر؛ از دانشگاه تا صنعت
پلیمر؛ از دانشگاه تا صنعت

2900 نفر

سه شنبه 15 اسفند 96 12:02

پایان دوره
دومین تور بازدید از یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست
عضو شدید

ادامه
وارد شدید

ادامه
ارسال لینک