پایان دوره
پلیمر؛ از دانشگاه تا صنعت

پلیمر؛ از دانشگاه تا صنعت

مدرس(مدرسین) دوره
دکتر میلاد مهران‌پور
دکتر میلاد مهران‌پور

نظر سخنران راجع به همایش:

 

با توجه به گسترش روز افزون دانش پلیمر و پر‌رنگ شدن نقش آن در صنایع مختلف از یک سو و نیز افزایش فارغ‌التحصیلان جوان پلیمر، به نظر می‌رسد که می‌بایست در آینده شاهد رشد صنایع پلیمر باشیم. اما این تنها در صورتی محقق خواهد شد که نیروی جوان و متخصص علاوه بر تلاش، به دنبال افزایش توانایی‌های شخصی از جمله ایده پردازی باشد.

در فرصت کوتاه این همایش سعی می‌کنم کمی از این زاویه به ارتباط دانشگاه و صنعت بپردازم.

مهندس محمدرضا ترابیان اصفهانی
مهندس محمدرضا ترابیان اصفهانی

نظر سخنران راجع به همایش:

 

بر کسی پوشیده نیست که کسب و کارهای امروزه مانند گذشته تعریف نمی‌شود و شرایط احراز یک شغل با پیچیدگی‌های خاصی روبرو است. چرا که از طرفی رشد فناوری اطلاعات تمام مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که با خوشبينانه ترين نگرش ٥٠٪؜ شغل‌ها مانند قبل گزینش و درخواست نمی‌شوند.
این واقعیت دو جنبه دارد: یکی تقاضای هوشمند سازی در هر شغل بالاخص رشته های مهندسی بالا رفته و دیگری خلاقیت، نوآوری و قدرت یادگیری شرط اصلی به کارگیری سازمان‌ها در تقاضای خود می‌باشد. بحثی که ما با هم خواهیم داشت برای شناخت همین محیط و تسلط به چنین واقعیتی است.

 

 

 

 

مهندس شیرین محمدی
مهندس شیرین محمدی

نظر سخنران راجع به همایش:

 

امروزه با پیشرفت رو به رشد و سریع تکنولوژی، نیاز به افراد متخصص و تحصیل کرده دانشگاهی و دارای علم و مهارت لازم جهت پیشبرد اهداف علمی، صنعتی و تولیدی کشور به طور روز افزون در حال افزایش است. در این میان وجود دوره‌های علمی و فنی در راستای تکمیل آموزش عالی و ایجاد دیدگاه های لازم جهت ورود به عرصه بازار و تولید لازم و ضروری می باشد. از سوی دیگر، کسب تجربه و اطلاعات خصوصا از پیشکسوتان، متخصصان و صاحب نظران صنعت و دانشگاه، نقش بسیار مهمی در ایجاد  انگیزه و جهت دهی به آینده دانشجویان و فارغ التحصیلان دارد.

 

 

مهندس سید عرفان زعفرانی
مهندس سید عرفان زعفرانی

نظر سخنران راجع به همایش:

 

در مورد دغدغه اصلی دانشجویان یعنی «ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار» صحبت خواهم کرد، سپس چگونگی دستیابی به موفقیت‌های شغلی ، موقعیت‌های کاری مناسب و عوامل موثر در ارتقا شغلی خودم را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

جزئیات
تاریخ شروع دوره: جمعه 21 اردیبهشت 1397
قیمت: 1 تومان
تاریخ پایان دوره: جمعه 21 اردیبهشت 1397
نوع دوره: تخصصی
تاریخ پایان ثبت نام: چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397
نحوه برگزاری: حضوری
روزهای برگزاری: جمعه ها 15:00 الی 18:00
ارائه مدرک پایان دوره: خیر
محل برگزاری: میدان ولیعصر - ابتدای خیابان کریم خان زند - پلاک 308 - واحد 3

خلاصه:

یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان، آینده شغلی است. بسیاری از جوانان که برای یافتن موقعیت شغلی بهتر راهی دانشگاه شده‌اند، پس از فارغ التحصیلی با پاسخ سرد بازار کار مواجه شده‌اند. به راستی چه چیزی برای ورود به بازار کار نیاز است؟ آیا شناخت درستی از محیط صنعت و شرایط آن وجود دارد؟ چه مهارت‌هایی برای ورود به بازار کار و صنعت پلیمر نیاز است؟

2900 نفر

سه شنبه 15 اسفند 96 12:02

مریم مطلع

توضیحات

با توجه به رشد مدرک گرایی در سال‌های اخیر در ایران متاسفانه گمراهی زیادی بین مدرک و مهارت برای دانشجویان به وجود آمده است. هنوز در برخی دانشگاه‌های ما، کسب نمره بالاترین هدف دانشجو است و بیشتر افراد به درس خواندن و یادگیری مطالب و مهارت‌ها اهمیتی نمی‌دهند و تمرکزشان صرفا بر روی گذراندن چند واحد درسی و گرفتن یک مدرک است. نتیجه این روند افزایش فارغ التحصیلانی است که مدارک درسی زیادی دارند و حتی شاید این مدرک‌ها را از دانشگاه‌های معتبری نیز دریافت کرده‌اند، اما مهارت لازم برای ورود به شغل مرتبط با رشته درسیشان را ندارند.

 

همایش «پلیمر؛ از دانشگاه تا صنعت» یک همایش سه ساعته می‌باشد که در آن به موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه پرداخته می‌شود. این همایش شامل چهار بخش کلی زیر است:
 

در بخش نخست آقای مهندس سید عرفان زعفرانی؛ مدیر بازرگانی گروه دانش بنیان کالا، درباره‌ی تجربیات، دغدغه‌های ورود به بازار کار و مقوله ادامه‌ی تحصیل صحبت می‌کند. در بخش دوم آقای مهندس ترابیان اصفهانی؛ مدیر بازرگانی شرکت پرآور پارس در مورد  خلاقیت و نوآوری در صنعت به بحث و گفت و گو می پردازند. سپس در بخش بعدی خانم مهندس محمدی؛ مدیر تحقیق توسعه شرکت شیمی معدنی همدان، دیدگاه‌های لازم جهت ورود به عرصه بازار کار را بررسی می‌کنند. در بخش پایانی آقای دکتر مهران پور از اساتید برجسته و مدیرعامل شرکت دانا بسپار به سخنرانی می‌پردازند. موضوع صحبت ایشان مهارت‌های لازم برای ورود به صنعت پلیمر و جمع بندی مباحث قبلی است. و در آخر دانشجویان می‌توانند سوالات خود را از مهمان‌های محترم همایش بپرسند. 


ثبت نام در دوره و شرایط آن
  • 1- برای ثبت نام، بر روی دکمه "ثبت نام در دوره" کلیک نمایید.
  • 2- زمانی که وارد درگاه بانکی شدید، اطلاعات کارت خود را وارد کنید بلافاصله پس از دریافت کد رهگیری بانک، ثبت نام شما قطعی خواهد شد.
  • 3- پس از پرداخت هزینه، ایمیل تایید ثبت نام برای شما ارسال می‌شود. در صورت عدم مشاهده ایمیل، پوشه هرزنامه‌(spam) ایمیل خود را چک کنید.
  • 4- در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال می‌توانید به حساب تلگرام اسکوپی به آدرس @scopieCT پیام بدهید.
با عرض پوزش، ظرفیت ثبت نام در این دوره به اتمام رسیده است.
رزرو دوره
دوره های دیگر
پایان دوره
دوره روش پژوهش علمی در بستر وب
دوره روش پژوهش علمی در بستر وب

1734 نفر

دوشنبه 30 مهر 97 23:48

پایان دوره
دومین تور بازدید از یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست
عضو شدید

ادامه
وارد شدید

ادامه
ارسال لینک