هسته علمی مهندسی صنایع پلیمر (اسکوپی)
هسته علمی مهندسی صنایع پلیمر (اسکوپی)
تاریخچه:
اسکوپی, رویایی در مسیر تحقق
ایده ای که 25 مهر 1394 شکل گرفت و در تاریخ 18 اسفند ماه 1394 اولین قدم به سمت شکوفایی را برداشت. Science Core of Polymer Industry Engineering مخفف کلمه SCOPIE، به معنای هسته علمی مهندسی صنایع پلیمر، در مسیر خود با فراز و نشیب های فراوانی روبه رو بود و هست اما با این وجود، خواستیم با صرف فعل «توانستن»، مسیر پیشرفت و موفقیت را به تمام دانشجویان پلیمر و هم نسل‌های خود نشان دهیم.
بسیاری از مواقع، خلاقیت از محدودیت، تغییر از نارضایتی و تولید از نیاز ریشه می‌گیرد. دغدغه اولیه تاسیس اسکوپی هم از همین نیازها شکل گرفت. اسکوپی با توجه به نیاز شدیدی که جامعه دانشجویی پلیمر در زمینه رشد شخصی، ضرورت آشنایی با مفاهیم اصلی و به طور کلی موفقیت تحصیلی حس می‌کرد، بر آن شد تا با بهره گیری از بهترین منابع داخلی و خارجی، امکان پیشرفت شما عزیزان را فراهم کند.
در این میان گسترش فرهنگ آموزش، همدلی و كمك به دیگران را می‌توان از دستاوردهای خوب این حركت نام برد. همواره تلاشمان بر این بوده است که بستری برای رشد دانشجویان فراهم کنیم؛ رشدی که باعث ایجاد انگیزه، تلاش برای مطالعه بیشتر، اعتماد به نفس بالا، حفظ ذهنیت مثبت و امید به آینده ‌شود.
اهداف:
بدون شک رمز موفقیت در هر کاری پایبندی به هدف می‌باشد و اسکوپی هم از این قاعده مستثنی نیست. بزرگترین رویای اسکوپی تبدیل شدن به مرجع آموزشی برای جامعه پلیمر در تمامی زمینه‌ها می‌باشد. تاکنون با ارائه اخبار روز پلیمری، جزوه‌ها و کتاب‌های مفید، معرفی دانشگاه‌ها و شرکت‌های برتر دنیا، برگزاری دوره‌های استادیار، کنکوری، صنعتی و بسیاری فعالیت‌های دیگر، سعی داشتیم در راستای رویای بزرگ خود قدم برداریم.
برای رسیدن به این مهم، اهداف زیر را در نظر گرفته‌ایم:
  • پرورش دانشجویانی هدفمند، افزایش مهارت‌های اجرایی و ارتقای سطح آنها در عرصه پلیمر
  • تغییر و بهبود الگوهای آموزشی و متداول براساس نیاز بازارکار و جامعه پلیمر
  • تربیت و تشکیل گروه‌های آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی به منظور کارآفرینی
چشم انداز:
ما چشم انداز خود را به دو مفهوم کلی گره زده‌ایم تا بتوانیم باعث ایجاد تغییر در جامعه پلیمر بشویم:
  • دستیابی به جایگاه بزرگترین مرجع آموزشی در صنعت پلیمر
  • ایجاد فرهنگ کارگروهی و پرورش خردجمعی و ایفای نقش در گروه
عضو شدید

ادامه
وارد شدید

ادامه
ارسال لینک